Odpady przeznaczone do wywozu muszą być wystawione w dniu przewidzianym harmonogramem o godzinie 700 w miejscu widocznym i dostępnym do załadunku samochodem ciężarowym.
ZASADY WŁAŚCIWEJ SEGREGACJI
Papier i tektura (pojemnik niebieski) to: opakowania z papieru, karton, tektura, gazety i czasopisma, katalogi, ulotki, książki, zeszyty, torebki i worki papierowe.
Szkło (pojemnik zielony) to: szklane butelki bez nakrętek, słoiki bez kapsli i zakrętek, stłuczka szklana bez zanieczyszczeń, bez szyb okiennych, szklane opakowania po kosmetykach.
Metale i tworzywa sztuczne (pojemnik żółty) to: plastikowe butelki (zgniecione), torebki foliowe i reklamówki, plastikowe opakowania po kosmetykach, szamponach, płynach i artykułach spożywczych, miski i doniczki plastikowe, opakowania kartonowe po sokach, napojach i mleku, opakowania stalowe i aluminiowe np. puszki po napojach, metalowe kapsle, zakrętki od słoików, czysty styropian opakowaniowy.
Bioodpady (BIO) (worek brązowy) to odpady organiczne powstające w naszych domach z resztek jedzenia lub roślin, które ulegają naturalnemu procesowi rozkładu (biodegradacji) np. skoszona trawa, liście, drobne gałęzie, odpadki z owoców i warzyw, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie, resztki kwiatów ciętych i doniczkowych.
Niesegregowane zmieszane odpady komunalne (pojemnik czarny lub szary) to wszystkie nieczystości, które z różnych względów nie można zakwalifikować do frakcji odpadów, które są zbierane w sposób selektywny.
PSZOK ( teren byłego wysypiska odpadów komunalnych w Sławnie ? Kolonii) w dniach 23.03.2023r. (w godz. 8-11) : Przeterminowane leki i chemikalia, meble i inne odpady wielkogabarytowe, sprzęt AGD i RTV, odpady budowlane i rozbiórkowe z prac we własnym zakresie (gruz), zużyte opony ( nie ciężarowe i rolnicze !!!), zużyte baterie i akumulatory, tekstylia, odzież, bioodpady, papier, metale, tworzywa sztuczne, szkło, odpady niebezpieczne, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek.
Przeterminowane leki można oddawać do punktu usytuowanego w Aptece w Sławnie ul. Jana Pawła II 20.
Zużyte baterie i akumulatory można oddawać do punktów usytuowanych w Urzędzie Gminy w Sławnie oraz w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Sławno.