XII GMINNY KONKURS NA RODZINNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

XII GMINNY KONKURS NA RODZINNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ
10.04.2022

Niedziela Palmowa to dzień, kiedy wierni tradycyjnie przynoszą do kościołów palmy wielkanocne, które następnie są święcone. Katolicy, co roku obchodzą to święto na cześć wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

Tradycyjnie, już od kilku lat w Niedzielę Palmową, po mszy świętej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie odbyło się podsumowanie XII GMINNEGO KONKURSU NA RODZINNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ, organizowanego przez Tadeusza Wojciechowskiego Wójta Gminy Sławno i Zuzannę Broszczyk Kierownika Gminnego Ośrodka Kultury w Sławnie. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej ze świętami wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej oraz międzypokoleniowej działalności artystycznej.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 66 palm ze wszystkich szkół z terenu gminy. Komisja Konkursowa w składzie: Marianna Śmiechowska – Przewodnicząca Gminnej Rady KGW, Anna Wiktorowicz Przewodnicząca KGW w Grążowicach oraz Zuzanna Broszczyk Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Sławnie dokonała oceny palm. W tym roku wszyscy uczestnicy z wyjątkowym zaangażowaniem wykonali palmy i otrzymali nagrody.

Po uroczystej mszy św. Wójt Gminy Sławno Tadeusz Wojciechowski, ks. kan. Grzegorz Tęcza, Zastępca Wójta Beata Szlęzak oraz Przewodnicząca KGW w Grążowicach Anna Wiktorowicz dokonali wręczenia nagród wszystkim uczestnikom konkursu.

Kategoria klas I-IV

Amelia Kawecka szkoła w Szadkowicach, Natalia Krzysztofik szkoła w Zachorzowie, Lena Spętana szkoła w Zachorzowie, Michał Makuch szkoła w Celestynowie, Hanna Antosik szkoła w Kozeninie, Magdalena Oleksik szkoła w Kunicach.

Kategoria klas V-VIII

Krzysztof Podwysocki szkoła w Kunicach, Kacper Jurek szkoła w Kunicach, Filip Stolarek szkoła w Sławnie, Krystian Kobalczyk ZSS w Prymusowej Woli, Malwina Wójcik - ZSS w Prymusowej Woli, Stanisław Dębowski szkoła w Celestynowie, Jan Dębowski szkoła w Celestynowie, Marcelina Broszczyk szkoła w Kamieniu, Julia Rajska szkoła w Kozeninie, Antoni Antosik szkoła w Kozeninie.

Kategoria klas I-IV

Hanna Janus szkoła w Sławnie, Antoni Sobczyk szkoła w Sławnie, Julia Pawlik szkoła w Sławnie, Aleksandra Śmigiel szkoła w Sławnie, Kinga Białas szkoła w Kamieniu, Patryk Kowalski szkoła w Kamieniu, Krystian Witoń szkoła w Kamieniu, Kacper Stefański szkoła w Zachorzowie, Aleksander Charzewski szkoła w Kunicach, Agnieszka Telus szkoła w Celestynowie, Maciej Jędryka szkoła w Szadkowicach.

Kategoria klas V-VIII

Faustyna Musiał szkoła w Kamieniu, Izabela Jura szkoła w Kamieniu, Piotr Jachimowski – ZSS w Prymusowej Woli, Kacper Filip - ZSS w Prymusowej Woli, Hubert Filip - ZSS w Prymusowej Woli, Małgorzata Bugaj szkoła w Szadkowicach, Anastazja Gradek szkoła w Szadkowicach, Karolina Szymczyk szkoła w Szadkowicach, Barbara Telus szkoła w Celestynowie, Nikola Jakóbczyk szkoła w Celestynowie, Jakub Trzciński szkoła w Kunicach, Amelia Kurzyk szkoła w Sławnie.

Kategoria klas I-IV

Liliana Nowakowska szkoła w Zachorzowie, Julia Jachimowska szkoła w Zachorzowie, Maria Filip szkoła w Zachorzowie, Nikola Wróblewska szkoła w Szadkowicach, Wiktoria Kupis szkoła w Szadkowicach, Helena Klimek szkoła w Szadkowicach, Hanna Przybylska szkoła w Sławnie, Oliwia Pawlak szkoła w Kunicach, Wiktoria Lewandowska szkoła w Kamieniu.

Kategoria klas V-VIII

Wojciech Nagiel – ZSS w Prymusowej Woli, Mikołaj Białowąs szkoła w Szadkowicach, Jakub Kupis szkoła w Szadkowicach, Faustyna Dróżdż szkoła w Kamieniu, Zuzanna Pietrzyk szkoła w Kamieniu, Julita Sosnowska szkoła w Kamieniu, Piotr Tracz szkoła w Zachorzowie, Weronika Mazur szkoła w Sławnie.

Natalia Gawin szkoła w Zachorzowie, Martyna Broszczyk szkoła w Zachorzowie, Emila Brzeska szkoła w Zachorzowie, Małgorzata Marcinkiewicz szkoła w Zachorzowie, Joanna Marcinkiewicz szkoła w Zachorzowie, Anastasia Husakivska szkoła w Zachorzowie, Małgorzata Sapieja szkoła w Celestynowie, Mateusz Będkowski szkoła w Celestynowie, Natalia Wilk szkoła w Sławnie, Agata Łazowska szkoła w Kozeninie.

Lipiec 2022

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Koronawirus
Ostrzeżenia meteorologiczne
Przerwy w dostawie wody
Programy Unijne
Programy Krajowe
Lokalna grupa działania
OSP
HDK_PCK_Krewniacy
RPO WŁ
Promuje łódzkie
Monografia
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku