Radosne kolędowanie w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Kamieniu

Radosne kolędowanie w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Kamieniu
19.01.2023

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Festiwal Kolęd i Pastorałek w Gminie Sławno to już tradycja. Tegoroczny festiwal odbył się już po raz 23, którego organizatorami są: Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie i Wójt Gminy Sławno. W niedzielę 15 stycznia w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Kamieniu odbył się XXIII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Festiwal rozpoczęła Msza św. celebrowana przez ks. proboszcza Andrzeja Wróblewskiego, której piękną oprawę muzyczną zapewniła Gminna Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Piotra Kopańskiego oraz miejscowy zespół folklorystyczny „Kamienianka” wraz z kapelą. Po mszy tradycyjnie w świąteczny nastrój licznie zebraną publiczność wprowadziły jasełka wystawione przez uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu pod kierunkiem Agnieszki Bernadzkiej, Katarzyny Bartsch-Cieleban i Ireny Cieślik. Następnym punktem uroczystości był występ uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Celestynowie, którzy grając i śpiewając wykonali utwory „Wśród nocnej ciszy” i „Wigilia”. Kolejno wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu dziecięcego zespołu folklorystycznego „ Kuniczanka” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. i H. Ossowskich w Kunicach. Zespół przy akompaniamencie instruktor Kamili Biniek – Kaczorowska wykonał utwory „ Anieli w niebie śpiewają” i „ Dnia jednego o północy”. W dalszej części wystąpiły uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozeninie, które zaśpiewały utwory „Lulajże Jezuniu” i „ Tylko jedna jest taka noc”. Na zakończenie festiwalu wystąpił zespół folklorystyczny „ Kamienianka” z Kamienia dając koncert kolęd.

Festiwal zaszczycili swoją obecnością: Tadeusz Wojciechowski Wójt Gminy Sławno, Beata Szlęzak Zastępca Wójta, Mirosława Śmigiel Skarbnik Gminy, Andrzej Mazur Sekretarz Gminy, Stanisław Zdulski Przewodniczący Rady Gminy Sławno i Radni Rady Gminy Sławno, ks. kanonik Jan Medaj kapelan Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Psarach, ks. kanonik Grzegorz Tęcza proboszcz parafii w Sławnie, ks. Ryszard Stylski proboszcz parafii w Kunicach, ks. Cezary Jagiełło wikariusz w parafii Kunice, ks. Tomasz Sztandera wikariusz w parafii Sławno, siostra Eugenia Domin Przełożona Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Psarach, Marianna Śmiechowska Przewodnicząca Gminnej Rady KGW, dyrektorzy i nauczyciele ze szkół gminy Sławno.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał wójt Tadeusz Wojciechowski, który pogratulował wszystkim uczestnikom pięknych występów, podziękował nauczycielom przygotowującym uczniów i mieszkańcom gminy za wspólne kultywowanie tradycji Bożego Narodzenia. Następnie wszystkim występującym wręczono słodkie upominki.

Grudzień 2023

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Koronawirus
Ostrzeżenia meteorologiczne
Przerwy w dostawie wody
Programy Unijne
Programy Krajowe
Lokalna grupa działania
OSP
HDK_PCK_Krewniacy
RPO WŁ
Promuje łódzkie
Monografia
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku