Informacja z Wojewódzkich Zawodów MDP

Informacja z Wojewódzkich Zawodów MDP
20.06.2023

W dniu 17 czerwca 2023 r. na stadionie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF. Do zmagań przystąpiło 13 drużyn dziewczęcych oraz 18 drużyn chłopięcych. W zawodach wzięły udział dwie drużyny dziewcząt i chłopców z MDP Kunice. Zawodnicy mieli do pokonania tor przeszkód i ćwiczenie bojowe Zarówno w klasyfikacji dziewcząt jak i chłopców bezkonkurencyjna okazała się drużyna z MDP OSP Kunice zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Oliwia Franas, Zuzanna Śpiewak, Iga Rutowicz, Zuzanna Zięba, Judyta kopacz, Jagoda Kopacz, Aleksandra Pawlik,Faustyna Mazur, Nikola Pawlak, Julianna Jach. Opiekunem dużyny był druh Jarosław Krawczyk. W skład drużyny MDP chłopców z OSP w Kunicach wchodzili: Bartłomiej Lasota, Bartłomiej Grabowski, Alekksander Pawlik, Wiktor Bybiałek,Marcel Jach, Mateusz Krawczyk, Nikolas Neyman, Szymon Pasik, Dominik Piekarski, Szymon Ciach.Opiekunem drużyny był druh Wiktor Rozpędowski.

Podczas zawodów obie drużyny cały czas były wspierane przez naszych kibiców, na czele z Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Sławnie dh Grzegorzem Krakała oraz Dziecięcą Drużyną Pożarniczą z Kunic. W przygotowaniach drużyn do zawodów pomagali dh Krzysztof Musiał, dh Martyna Franas, dh Kacper Ciach, dh Szymon Mazur. Imprezą towarzyszącą zorganizowaną prze Stowarzyszenie Innowatorów Wsi, był konkurs kulinarny dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W tym konkursie wzięła udział także nasza drużyna z Kunic. Po przeprowadzeniu 9 konkurencji drużyna MDP Kunice zajęła II miejsce, w nagrodę otrzymując sprzęt AGD.

Drużyna pod opieką dh Moniki Rozpędowskiej wystąpiła w składzie: Oliwia Pietrzyk, Zofia Stępień, Paweł Krawczyk, Michał Szczurkowski i Bartłomiej Pardej. Na zakończenie niesamowitego dnia na powrót Mistrzów przy remizie czekała grupa kibiców z Panem Wójtem Tadeuszem Wojciechowskim na czele, który pogratulował zawodnikom podwójnego Mistrzostwa Województwa. Teraz drużyny z Kunic czeka kolejne wyzwanie, reprezentowanie gminy Sławno w zawodach krajowych w dniach 24-26 sierpnia 2023 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

 

 

Marzec 2024

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Koronawirus
Ostrzeżenia meteorologiczne
Przerwy w dostawie wody
Programy Unijne
Programy Krajowe
Lokalna grupa działania
OSP
HDK_PCK_Krewniacy
RPO WŁ
Promuje łódzkie
Monografia
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku