„V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów”

„V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów”
01.06.2023

W związku z pismem Dyrektora Departamentu Porządku Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nr DPP-PP.0812.2.7.2023.PP(2) z dnia 22 maja 2023 roku, uprzejmie informuję, że Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) działająca przy Komisji Europejskiej we współpracy z Europolem organizują kampanię pn. „V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów”, która odbędzie się w ponad 20 państwach UE.

Celem inicjatywy jest wzrost świadomości społecznej na temat możliwości zabezpieczenia nieruchomości, zwłaszcza domów i mieszkań przed włamaniami. Główne wydarzenia organizowane w ramach kampanii zaplanowane są na 21 czerwca br., jednak w praktyce akcja obejmować będzie cały tegoroczny sezon wakacyjny.

W działania zaangażowana będzie w szczególności Policja, poprzez rozpowszechnianie materiałów informacyjnych dotyczących zabezpieczenia nieruchomości przed włamaniami, jak również poprzez kontakty ze społecznościami lokalnymi, np. w formie pikników z udziałem funkcjonariuszy Policji. Intensyfikacja działań informacyjnych dotyczących tego rodzaju problematyki może skutecznie przełożyć się na jakość życia mieszkańców, zwłaszcza w aspekcie zwiększenia bezpieczeństwa ich własności.

Intensyfikacja działań informacyjnych dotyczących tego rodzaju problematyki może skutecznie przełożyć się na jakość życia mieszkańców, zwłaszcza w aspekcie zwiększenia bezpieczeństwa ich własności. Na stronie EUCPN pod adresem https://eucpn.org/.../PL_paper%20domestic%20burglary.pdf dostępna jest obszerna broszura w języku polskim dotycząca zapobiegania włamaniom, a materiały odnośnie kampanii publikowane będą na stronie europejskiej sieci pod adresem: https://eucpn.org/

Źródło: Łódzki Urząd Wojewódzki, Wydział Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego.


Grudzień 2023

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Koronawirus
Ostrzeżenia meteorologiczne
Przerwy w dostawie wody
Programy Unijne
Programy Krajowe
Lokalna grupa działania
OSP
HDK_PCK_Krewniacy
RPO WŁ
Promuje łódzkie
Monografia
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku