Święto Szkoły

Święto Szkoły
24.10.2019

16 października w rocznicę wyboru Jana Pawła II na stolicę Piotrową obchodzimy Święto Szkoły im. Janna Pawła II w Słąwnie. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się mszą św., w której udział wzięła cała społeczność uczniowska, delegacja wraz z pocztem sztandarowym ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Następnie wszyscy udali się pod pomnik Papieża, gdzie uczniowie i przedstawiciele Urzędu Gminy złożyli kwiaty i zapalili znicze. Kolejnym punktem obchodów Święta Szkoły była uroczysta akademia.

Na wstępie Dyrektor szkoły p. Marzenna Skowrońska powitała przybyłych gości: Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczkowie Gościnnym p. Małgorzatę Kałużyńską wraz z uczniami, Radnego Gminy Sławno p. Daniela Mazura, Sołtysów, Przewodniczącą Rady Rodziców wraz z zarządem.

W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor powiedziała, że tylko pracą, wytrwałością i miłością można osiągnąć doskonałość, że nie łatwo jest temu sprostać w codziennym życiu, ale wciąż trzeba próbować i ciągle podążać do wybranego celu.

W dalszej części uczniowie klas II, VII i VIII zaprezentowali inscenizację słowno - muzyczną przygotowaną pod kierunkiem p. Beaty Błaszczyk, p. Darii Krawczyk i p. Ilony Stolarek. Uczniowie przypomnieli postać Karola Wojtyły i jego wybór na Papieża, który miał miejsce 41 lat temu, 16 października 1978 r. zaprezentowali wybrane teksty z jego nauczania pasterskiego pod hasłem ,,Nie lękajcie się’’.

Na zakończenie uroczystości ponownie głos zabrała Pani Dyrektor dziękując uczniom za piękny program artystyczny skłaniający do refleksji i wyciszenia. Głos zabrała również Pani Dyrektor Małgorzata Kałużyńska, która złożyła życzenia z okazji Święta Szkoły i w upominku ofiarowała pamiątkową książkę.

August 2020

Mo Tu We Th Fr Sa Su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

W chwili obecnej, brak nadchodzących wydarzeń.
BIP
Programy Unijne
Programy Krajowe
Interaktywna mapa gminy Sławno
Lokalna grupa działania
Orlik 2012
Wrota Regionu Łódzkiego
Powiat Opoczyński
IRSIP

Sławno na Facebooku